Blog

Czym zajmuje się dekarz?

Dekarz to zawód, który może wydawać się nieco tajemniczy dla osób spoza branży budowlanej. Jednak eksperci od dachów pełnią niezwykle ważną funkcję w procesie budowy i konserwacji budynków. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu zawodowi, dowiemy się, czym zajmuje się dekarz, jakie są jego obowiązki oraz jakie umiejętności są wymagane w tej profesji.

Czytaj dalej

Jakie są najpopularniejsze rodzaje pokryć dachowych?

Pokrycia dachowe blaszane zdobywają coraz większą popularność wśród inwestorów budowlanych. Przede wszystkim ze względu na ich trwałość, estetykę oraz stosunkowo niską cenę. Blachodachówki są produkowane z wysokiej jakości stali ocynkowanej, często pokrytej dodatkową warstwą powłok ochronnych. Dzięki temu materiał jest odporny na korozję, promieniowanie UV i inne czynniki atmosferyczne. Jakie są inne popularne pokrycia dachowe?

Czytaj dalej

Co składa się na system rynnowy?

System rynnowy to istotny element każdego budynku zewnętrznego. Jakie elementy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i odprowadzania wody deszczowej z dachu? Jakie znaczenie ma system rynnowy? W niniejszym artykule przyjrzymy się najważniejszym komponentom systemu rynnowego, które są niezbędne do jego efektywnego działania.

Czytaj dalej

Charakterystyka dachówki ceramicznej – Kilka najważniejszych cech

Proces produkcji dachówki ceramicznej polega na wypalaniu gliny od 36 do 72 godzin w specjalnych piecach, gdzie temperatura sięga nawet do 1200°C. Dzięki temu procesowi dachówka ceramiczna zyskuje niepowtarzalne właściwości.

Czytaj dalej

Jakie drewno na taras wybrać?

Taras to doskonałe miejsce do codziennego relaksu i spotkań z najbliższymi w ciepłe dni roku. Chociaż istnieje wiele materiałów, którymi można wykończyć jego posadzkę, to drewno jest najlepszym wyborem. Po pierwsze dlatego, że jako surowiec naturalny nigdy nie wyjdzie z mody i łatwo dopasować do niego wszelkie meble i dodatki.

Czytaj dalej